Iranian Agriculture News Agency

در قالب طرح تشدید نظارتهای ایام نوروز صورت گرفت:

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی از کشف و معدوم سازی 5 تن شیر خام فاسد در راستای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی عید نوروز و ماه مبارک رمضان سال 1401در شهرستان عجب شیر خبر داد.

کشف و معدوم سازی 5 تن شیر خام فاسد در شهرستان عجب شیر

 امیرحسین بهداد در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی با اعلام این خبر افزود: کارشناسان نظارت بهداشتی اداره دامپزشکی شهرستان عجب شیر، در راستای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان سال 1401، طی گشت زنی کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان عجب شیر با همکاری نیروی انتظامی به یک کامیون حمل شیر مشکوک شده و پس از بررسی های اولیه غیر قابل مصرف انسانی تشخیص داده شد.

وی اظهار داشت: این کامیون فاقد پروانه بهداشتی معتبر حمل شیر خام بوده و بصورت غیرمجاز اقدام به حمل و نقل شیر می کرد و همچنین پس از انجام آزمایشات مربوطه مشخص گردید شیر فاسد و غیرقابل مصرف می باشد.

بهداد افزود: پرونده پس از تکمیل به مراجع قضایی شهرستان منتقل گردید و با اخذ حکم مربوطه از دادستان محترم شهرستان، مقدار 5 تن شیر خام در حضور نمایندگان اداره دامپزشکی شهرستان عجب شیر و نیروی انتظامی معدوم سازی شد.

مدیرکل دامپزشکی استان در پایان از تمام هم استانی ها خواست تا در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک بهداشتی در زمینه فرآورده های خام دامی مراتب را از طریق شماره تلفن گویای 1512 این اداره کل که در تمام شهرستانها نیز فعال است، در میان بگذارند، تا کارشناسان بتوانند موارد گزارش شده را بررسی و با متخلفین بهداشتی برخورد قانونی کنند.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید