Iranian Agriculture News Agency

اعلام سامانه‌های تماس فعال جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در ایام تعطیلات نوروزی

سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در ایام نوروز 1401 تعطیل نیست

آماده باش شبانه روزی ۴۸ گشت یگان حفاظت از اراضی ملی و کشاورزی در ایام نوروز

دبیر ستاد ویژه خبری و اطلاع رسانی نوروز سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام‌ نوروز و تداوم فعالیت بخش کشاورزی آذربایجان شرقی، هم استانی‌های عزیز می‌توانند از ۲۷ اسفندماه تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ شکایات، نظرات و انتقادات خود را مبنی بر بخش‌های مختلف کشاورزی استان به سامانه‌های موجود ارسال کنند.

سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در ایام نوروز 1401 تعطیل نیست

وحید کاظم زاده در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی با بیان اینکه جهاد کشاورزی در ایام نوروز 1401 تعطیل نیست گفت: خدمات رسانی به مردم و بهره برداران بخش کشاورزی در همه ایام سال تداوم دارد و ادارات وابسته به سازمان جهاد کشاورزی نیز در ایام نوروز فعال بوده و به مردم خدمات ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه به منظور پاسخگویی به ابهامات، مدیریت و جلوگیری از شکل گیری شایعات، پایش و اطلاع رسانی از عملکرد و برنامه های این سازمان در ایام نوروز 1401 ، ستاد ویژه خبری / اطلاع رسانی در اداره روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان تشکیل شده و این ستاد ویژه خبری و اطلاع رسانی به ریاست رئیس محترم سازمان و دبیری  مدیریت روابط عمومی سازمان از 27 اسفند ماه 1400 لغایت 14 فروردین 1401 فعال خواهد بود و این سازمان و مدیریتهای تابعه در استان به عنوان نقطه تماس برای پایش، پاسخگویی و اطلاع رسانی عمومی و رسانه‌ای در ایام نوروز در قالب ستادهای خبری و اطلاع رسانی فعال خواهند بود.

 کاظم زاده با بیان اینکه جهادکشاورزی به منظور خدمات رسانی بهینه به عموم مردم و مدیریت تامین امنیت غذایی مردم و بلایای طبیعی بخش کشاورزی و حفاظت از اراضی ملی و کشاورزی، کشیک های نوروزی تشکیل داده است افزود: سازمان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه با راه اندازی سامانه های ارتباطی در زمینه های بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی ، حفاظت اراضی کشاورزی، آتش سوزی جنگلها و مراتع، تخریب، تصرف اراضی ملی، عرضه فرآورده های خام دامی خارج از شبکه دامپزشکی، کشتار غیرمجاز ، تامین امنیت غذایی و ... در ایام نوروز به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی و پاسخگویی به شهروندان است.

مدیر روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی تصریح کرد: همزمان با فرارسیدن تعطیلات نوروزی تعداد 26 گشت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی و تعداد 22 گشت یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در استان به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش کامل قرار دارند و این گشتها آماده دریافت هرگونه گزارش و اطلاعات مردمی در خصوص تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و ملی در سراسر استان هستند.

مهندس وحید کاظم زاده قاضی جهانی دبیر ستاد ویژه خبری و اطلاع رسانی نوروز سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی
مهندس وحید کاظم زاده قاضی جهانی
دبیر ستاد ویژه خبری و اطلاع رسانی نوروز سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی

 کاظم زاده اضافه کرد: با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی و اراضی ملی سامانه ارتباط مردمی 131 ویژه حفاظت از اراضی کشاورزی و سامانه 1504 یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت شبانه روزی آماده برخورد با متصرفان و سودجویان در عرصه های ملی و مواردی چون آتش سوزی جنگل‌های ارسباران و هرگونه دخل و تصرف بر اراضی ملی و مراتع و سایر موضوعاتی که به منابع طبیعی و مراتع مربوط می‌شود، رسیدگی می‌کند.

وی گفت: براساس اهمیت بحث بازرسی و نظارت بر بازار محصولات اساسی کشاورزی، سامانه ۱۲۴ واحد نظارت و بازرسی بر قیمت محصولات اساسی کشاورزی استان، منتظر شنیدن هرگونه شکایت از بابت گرانفروشی، کم فروشی ، احتکار و... محصولات اساسی است.

 وی تاکید کرد: سامانه ارتباطی 1559 از طریق باشگاه کشاورزان نیز خدماتی نظیر اطلاعات هواشناسی، خدمات فنی و مشاوره ای در امور زراعی و باغبانی، خدمات پس از فروش نهاده به بهره برداران عضو این باشگاه ارایه می شود.

دبیر ستاد ویژه خبری / اطلاع رسانی نوروز در سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی افزود: به منظور حفظ سلامت مردم در ایام نوروز، سامانه 1512 اداره کل دامپزشکی استان آماده دریافت و پیگیری گزارش شهروندان در زمینه هرگونه عرضه فرآورده های خام دامی خارج از شبکه دامپزشکی، کشتار غیرمجاز و ... است.

وی در ادامه از آماده باش نیروهای مدیریت حفظ نباتات در سازمان و مراکز قرنطینه گیاهی مستقر در گمرکات استان به منظور بازدید و بررسی محموله های کشاورزی وارداتی و صادراتی خبرداد و بیان کرد: همچنین به منظور کنترل آفت و مبارزه با آفت سن غلات مدیران و کارشناسان این سازمان بصورت شبانه روز در قالب کشیک های نوروزی آماده خدمات رسانی به کشاورزان و بهره برداران بخش هستند و با حضور در مزارع و باغات نسبت به ردیابی افات و بیماری ها ، بازدید از فروشگاه ها و نهالستان ها اقدام خواهند کرد.

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان با آرزوی سال خوش و خرم برای هموطنان و هم استانی های عزیز اعلام کرد: مردم می توانند هرگونه پیشنهاد و انتقاد درباره حوزه مسئولیت ها و فعالیتهای سازمان جهاد کشاورزی استان و ادارات تابعه را به شماره 34494169 ستاد ویژه خبری / اطلاع رسانی نوروز در سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گزارش دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید