Iranian Agriculture News Agency

جعفروند در گفتگو با ایانا:

شهرستان مراغه با تولید ۱۲۸۰ تن ماهی قزل آلا رتبه اول تولید ماهیان سردآبی در آذربایجان شرقی

به منظور بررسی و حل برخی از مشکلات موجود مزارع آبزی پروی سردآبی شهرستان مراغه، کارگاه آموزشی با کارشناسان و جمعی از پرورش دهندگان شهرستان مراغه برگزار شد.

در استان آذربایجان شرقی سالانه حدود 8603  تن گوشت ماهی تولید می شود

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی در خصوص این کارگاه آموزشی گفت: این کارگاه نشست تخصصی با موضوع ارتقای بهره وری و مدیریت مزارع آبزی پروری شهرستان بود که با مسئولین شیلات استان و شهرستان مربوطه برگزار شد.

 قاسم جعفروند ادامه داد: در این کارگاه آموزشی، ضمن طرح مباحث آموزشی جهت ارتقای بهره وری و مدیریت مزارع پرورشی، مسائل و مشکلات پرورش دهندگان در حوزه های مختلف تولید و پرورش در مزارع مورد بحث و بررسی قرا گرفت .

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری این جلسات در افزایش تعامل بین دستگاه های دولتی و متولیان امر از یکطرف و پرورش دهندگان ماهی، ابراز امیدواری کرد با همکاری این مدیریت و مسئولین مرتبط در استان و شهرستانها، پیگیریهای لازم تا حصول نتیجه نهایی انجام و زمینه رفع مشکلات مطرح شده فراهم شود.

وی افزود: در استان آذربایجان شرقی سالانه حدود 8 هزار و 603 تن گوشت ماهی تولید می شود که 5 هزار و 426 تن از این میزان مربوط به تولید ماهیان سردابی است.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان گفت: شهرستان مراغه در سال 1399 با تولید 1280 تن ماهی قزل آلا  در استان با رتبه اول تولید ماهیان سردآبی یکی از قطبهای تولید و پرورش ماهی در استان محسوب می شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید