Iranian Agriculture News Agency

مومنی در گفتگوی اختصاصی با ایانا خبر داد:

آغاز توزیع یکهزار تن برنج خارجی تنظیم بازار در بازار استان آذربایجان شرقی

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از آغاز توزیع یکهزار تن برنج خارجی تنظیم بازاری در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی ‌های مصرف و اتحادیه‌های استان آذربایجان شرقی خبر داد.

آغاز توزیع یکهزار تن برنج خارجی تنظیم بازار در بازار استان آذربایجان شرقی

صالح مومنی در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی با بیان اینکه ذخایر استراتژیک کشور در سطح مطلوبی است و برای کنترل قیمت و تامین کسری برنج ، پیش بینی شده تا از ذخایر استراتژیک برنج در کشور توزیع شود گفت: علاوه بر تداوم توزیع برنج برای طرحهای مومنانه، از امروز با آغاز توزیع برنج تایلندی مرحله چهارم در سطح آذربایجان شرقی نزدیک به یکهزارتن از این محصول از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف کارگری، کارمندی، اتحادیه و... در اختیار مردم قرار می‌گیرد و هیچ کمبودی در مورد برنج برای مصرف خانوار وجود ندارد.

وی سهمیه برنج تایلندی به قیمت عمده فروشی هر کیلو را 110000ریال(یکصدوده هزار ریال) از محل  طرح تخصیص سهمیه برنج تنظیم بازار مرحله چهارم به شرط تحویل درب انبارهای اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان عنوان نمود و گفت: 600 تن از این برنج ها در سطح شهر تبریز و  400 تن مابقی نیز براساس برش شهرستانی  در سطح شهرستانهای استان آذربایجان شرقی توزیع می شود.

وی با بیان اینکه قیمت هر کیلو برنج  تایلندی تنظیم بازار برای مصرف‌کنندگان 12500 تومان تعیین شده است افزود: تصمیم‌گیری درخصوص نحوه توزیع و جامعه هدف مورد نظر در سایر شهرستانها برعهده کمیسیون تنظیم بازار هر شهرستان است.

وی با اشاره به نظارت بازرسان سازمان بر مراکز توزیع تبریز و شهرستانها خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص می‌توانند با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند و موضوع را گزارش کنند.

 مومنی تاکید نمود: توزیع درسطح شهر تبریز از طریق معرفی مراکز توزیع فروشگاههای زنجیره ای، اتحادیه ها و.. توسط مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی انجام خواهد گرفت.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان همچنین از آغاز عرضه برنج هندی، پاکستانی و تایلندی از طریق سامانه بازرگام آذربایجان شرقی از 19 دی ماه خبر داد و گفت: مقرر شده برنج تایلندی کیلویی به قیمت 12500 تومان ، برنج هندی به قیمت 18500 و برنج پاکستانی به قیمت 20500 تومان از طریق سامانه بازرگام عرضه شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید