Iranian Agriculture News Agency

عباسی در گفتگو با ایانا خبر داد:

مدیر جهادکشاورزی شهرستان جلفا از شناسایی 75 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان در سالجاری خبر داد.

شناسایی 75 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان جلفا

رضا عباسی در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در شهرستان جلفا گفت: براساس پیگیریهای مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و گشت امور اراضی شهرستان، در هشت ماه نخست امسال ۷۵ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان شناسایی و اخطاریه های لازم صادر و متخلفین پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی گردیده اند.

وی با اشاره به افزایش مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در شهرستان افزود: این برخوردها برای هشدار به زمین‌خواران و نیز پیشگیری از به دام افتادن مردم در چنگال این افراد سودجو است.

 مدیر جهادکشاورزی شهرستان جلفا ادامه داد: گشت حفاظت امور اراضی با نظارت دقیق بر موضوع حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها، مشاوره های لازم جهت رعایت قوانین را ارائه می‌دهند و در زمینه توزیع بروشور و پوسترهای سامانه ۱۳۱ و یگان حفاظت امور اراضی در بین مردم فعالیت می‌کنند.

عباسی با تأکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، تاکید کرد: این امر مستلزم آگاهی شهروندان به ضرورت تولید غذا و نقش مهم حفظ کاربری اراضی در این راه است.

وی در پایان گفت: از مردم می‌خواهیم تا از طریق سامانه ۱۳۱، امور اراضی را در حفظ و حراست از باغها و زمینهای کشاورزی همراهی کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید