Iranian Agriculture News Agency

ربانی تاکید کرد:

بهبود معیشت کشاورزان آذربایجان شرقی در راستای اجرای کامل طرح جهش تولید

مدیرکل ستاد اجرائی فرمان امام در استان آذربایجان شرقی از اجرای دومین سال طرح جهش تولید در دیمزارهای آذربایجان شرقی با هدف تامین امنیت غذایی و بهبود معیشت کشاورزان آذربایجان شرقی خبر داد.

اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای آذربایجان شرقی با هدف تامین امنیت غذایی

مصباح ربانی مدیرکل ستاد اجرائی فرمان امام در استان آذربایجان شرقی  در جلسه طرح جهش تولید در دیمزارهای استان ضمن قدردانی از تلاشهای مدیران شهرستانها، کارشناسان و کلیه عوامل جهادکشاورزی که موثر در حوزه جهش تولید بوده اند، گفت: ستاد اجرائی فرمان امام سعی نموده است در کنار تلاشهای سازمان جهادکشاورزی در راستای پیشبرد طرح جهش تولید اصطکاک های موجود را حل نموده و به حل مشکلات در سطح کلان بپردازد.

 وی اظهار کرد: خوشبختانه تجربه دو ساله نشان می دهد که با تلاشهای رئیس سازمان و مدیران شهرستان های جهادکشاورزی، طرح جهش تولید محقق شده است.

وی ضمن اعلام آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام در مورد هماهنگی و همکاری در هر زمینه ای که نیازمند پیگیری و تسریع روند باشد، اظهار داشت: ستاد اجرائی فرمان امام سعی نموده است در کنار تلاشهای سازمان جهادکشاورزی در راستای پیشبرد طرح جهش تولید اصطکاک های موجود را حل نموده و به حل مشکلات در سطح کلان بپردازد.

 ربانی با اشاره به نگرانی موجود در مورد فاصله ای که بین کشت صورت گرفته و آنچه در سامانه بیمه ثبت می شود، گفت: از آنجا که ممکن است در صورت پایین بودن سطح کشت، برش در نظر گرفته شده استانی محقق نگردد، ضروری است این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای آذربایجان شرقی با هدف تامین امنیت غذایی صورت می گیرد گفت: اجرای این طرح در پایداری اشتغال و محرومیت زدایی، بهبود معیشت بهره‌برداران، رونق کشاورزی در اراضی دیم‌زار و کم‌بازده، کشت محصولات کم‌آب‌ و وابسته به نزولات آسمانی، به امنیت غذایی کشور کمک فراوانی خواهد کرد.

وی بهبود معیشت کشاورزان  آذربایجان شرقی را در راستای اجرای کامل طرح جهش تولید عنوان نمود و اظهار داشت: در این طرح بهره‌برداران طرف قرارداد از مساعدت در بیمه محصولات کشاورزی، تامین ادوات کشاورزی، تامین و توزیع نهاده(سم، بذر و کود) و توانمندسازی کارشناسان و بهره‌برداران با اجرای برنامه های ترویجی و آموزشی برخوردار خواهند شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید